Методичне об'єднання початкових класів
Мелодія починається з першої ноти,
саме вона визначає її характер.
Початкова школа - своєрідна
перша нота шкільного життя.
Районна науково-методична проблема
«Оновлення навчально - виховного процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-методичної роботи в умовах національної освіти»
Шкільна науково-методична проблема
«Концептуальний підхід до модернізації навчально-виховного процесу на основі активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-методичної роботи в умовах національної освіти»
2015-2020 н.р.
Науково-методична проблема методичного об’єднання:
«Сучасний урок в умовах впровадження інноваційних технологій, оновлення змісту і форм організації навчально-виховного процесу»
Тематика засідань МО вчителів початкових класів
при Верхньотерсянській ЗОШ ( 2015/2016 н.р.)
з/п | Зміст | Форма проведення | Відповідаль ний |
І. | ВЕРЕСЕНЬ |
|
|
| Тема: Сучасні підходи до організації початкової освіти в умовах впровадження Державного стандарту початкової освіти. Мета: Поглибити знання педагогічних працівників щодо змісту реформувань, шляхів реалізації завдань в системі початкової освіти щодо впровадження державного стандарту початкової освіти.
| Круглий стіл |
|
| І. Організаційні засади діяльності методичного об’єднання вчителів початкових класів у 2015/2016 н.р. |
|
|
1. | Аналіз роботи членів МО за 2014/2015 н.р. | виступ | Білан С.І. |
2. | Обговорення і затвердження плану роботи на 2015/2016 н.р. Розподіл доручень між членами МО та обговорення плану роботи на поточний рік. | виступ | Білан С..І Члени МО |
3. | Обговорення результатів моніторингу рівня сформованих компетенцій учнів 1-4 класів за 2014/2015 н.р. та ДПА у 4 класі. | виступ | Члени МО |
4. | Затвердження змісту завдань олімпіад з математики і української мови в 4 класах. | виступ | Дерев'янко В.М. |
| ІІ. Ознайомлення і повторне вивчення нормативних документів, які обумовлюють організацію навчально-виховного процесу. |
|
|
1. | Інструктивно-методичні рекомендації | Тези | Левченко В.В. |
2. | «Про використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 н.р.» Анотований огляд методичної літератури. | Тези | Домашенко Л.І. |
3. | Інструкція з ведення журналу, оформлення сторінок журналу | Колективне обговорення |
|
4. | Критерії оцінювання | Виступ | Білан С.І. |
| ІІІ. Комплексний підхід до корекційної роботи з попередження та подолання проблем у навчанні учнів початкових класів: - вад усного і писемного мовлення учнів; - обчислювальних навичок. | Розгляд корекційних заходів, програм повторення |
Дерев’янко В.М Качан Н.І.. |
| Практична частина: розроблення вправ корекційного характеру, заходів, щодо підвищення рівня знань, умінь, навичок.
|
|
|
| Домашнє завдання: теоретичне опрацювання проблеми формування природничих компетентностей, шляхів реалізації програмових завдань. Впровадження проектної технології на уроках. О.Я. Савченко. Методика початкового навчання. Складання картки уроку-проекту. Байбара Т.М. Методика навчання природознавства в початкових класах: Навчальний посібник.-2-ге видання. - К.: Веселка, 1998.-с.334 Інтеграція знань учнів на уроках природознавства.
|
| Всі члени МО. |
II.
| ГРУДЕНЬ |
|
| ||
1. | Тема: Сучасний урок природознавства. Психолого-педагогічні вимоги до уроку в умовах впровадження інноваційних технологій. Мета: Сприяти підвищенню професійної майстерності педагогів щодо організації сучасного уроку природознавства в умовах інноваційної діяльності
Виступи 1.Практичні роботи на уроках природознавства: форми проведення, роль і значення практичних робіт у формування пошуково-дослідницьких умов. 2. Міні-проекти на уроках природознавства: психолого-педагогічні вимоги до проведення уроків інноваційного характеру. 3. Методика використання інтерактивних прийомів навчання на уроках природознавства.
| Теоретично-практичний семінар Доповідь
Виступ
Виступ Виступ |
Домашенко Л.І.
Левченко В.В.
Дерев’янко В.М. Качан Н.І. | ||
2. | Звіт про проходження курсів та заслуховування інформації про зміст і роботу над програмою виконання настанов курсової перепідготовки | Звіт Програма | Дерев’янко В.М.
| ||
3. | Підсумки проведення олімпіад | тези | Дерев'янко В.М. | ||
4 | Практична частина: відкриті уроки з природознавства: Урок з використанням проблемного навчання. Урок – практична робота Урок – проект.
Колективне обговорення уроків. Аналіз, самоаналіз уроку. | Конспект уроку | Всі члени Домашенко Л.І. | ||
| Розроблення тестових завдань до уроків природознавства з використанням ІКТ | Колективна робота | Всі члени | ||
5. | Огляд новинок педагогічної літератури. Виставка: мій найкращий урок з природознавства. | Зміст тестових завдань | Всі члени МО | ||
| Домашнє завдання: шляхом самоосвіти поглибити науково-теоретичний рівень щодо інтегрованого підходу до формування . Зробити вибірку психолого-педагогічної літератури з проблеми: «Підвищення продуктивності навчання шляхом впровадження інноваційних технологій на уроках математики у початковій школі». Ознайомитись з досвідом Л. П. Дашевської – формування узагальнених способів розумової діяльності. |
|
| ||
|
|
|
| ||
| лютий |
|
|
III. | Тема: Розвиток логічного мислення, формування математичних компетенцій в умовах організації продуктивного навчання та впровадження інноваційних технологій на уроках математики. Мета: формувати професійну майстерність педагогів щодо організації інноваційної діяльності, сприяти становленню креативного мислення педагогів. 1.Науково-теоретичні засади інтерактивних технологій викладання на уроках математики в початкових класах: проблема ефективності застосування інтерактивного навчання на уроках математики: використання інтерактивних завдань на уроках математики в початкових класах 3. Творча особистість учителя як передумова інноваційних процесів у початковій школі.
3. Виховання між особових стосунків 4. Моніторинг знань учнів за І семестр | Засідання за круглим столом доповідь
Виступ
Виступ Виступ |
Качан Н.І.
Домашенко Л. І. Дерев'янко В.М. Левченко В.В. |
. | Практична частина |
|
|
| 1.Практична частина - Розробка уроку на тему: Порівняння величин і чисел. Знаходження значень виразів. Розв'язування задач на дві дії. 2. Відвідування уроків математики з означеної проблеми. Колективне обговорення. Самоаналіз уроків. 3. Модель дидактичної гри на уроці математики. 4. Складання тестових завдань в умовах ІКТ. | виступ Колектине спілкування | Дерев’янко В.М. Всі члени МО |
| Виставка: Мій найкращий урок з математики. | виступ | Качан НІ. |
| Домашнє завдання: Підготувати завдання для контрольних робіт у 1-4 класах. Аналіз Інтернет-ресурсів та методів їх використання на уроках математики в початкових класах Підготувати практичні завдання для підготовки до ДПА у 4 класі Підготовка дітей до захисту дослідницьких робіт | Зміст завдань | Качан НІ. Дерев'янко В.М. Домашенко Л.І.
|
|
|
|
|
IV. | КВІТЕНЬ |
|
|
| Тема: Соціалізації особистості в умовах дослідницької діяльності. Мета: Формувати професійні навички педагогів підготовки учнів до конкурсу – захисту МАН. |
|
|
1
| Тематичний діалог з проблеми: етапи підготовки учня до участі у конкурсі. Дослідницька діяльність як процес соціалізації особистості. Модель дослідницької роботи. Підготовка до захисту результатів дослідження. |
| Білан С.І. |
| Підсумкові педагогічні слухання | Теоретично-практичний семінар |
|
1. | Про організацію повторення і підготовка до підсумкових контрольних робіт у 1 - 3 класах і ДПА у 4 класі | Виступи Обмін досвідом, змістом завдань. | Качан НІ. Дерев'янко В.М. Домашенко ЛІ. |
2. | Результативність реалізації корекційних заходів щодо подолання недоліків у навчанні. | виступи | Качан НІ. Дерев'янко В.М. Домашенко ЛІ. Левченко В.В. |
3. | Результати участі учнів початкових класів в інтелектуальних заходах. | інформація | Домашенко ЛІ. |
4. | Обговорення плану роботи методичного об'єднання на наступний навчальних рік Домашнє завдання: підготувати на педагогічну виставку презентації уроків з використанням ІКТ на тему: « Мій найкращий урок»;» Найкращий позакласний захід», «Класна година». Презентація учнівських проектів з предметів чи виховних заходів. Підготовка уроків і виховних заходів на районну виставку « Освіта Гуляйполя – 2016» | Здати підготовлений матеріал для районної виставки. | Домашенко ЛІ. Дерев'янко В.М. Домашенко ЛІ. Качан НІ. Левченко В.В. |
З досвіду роботи вчителя початкових класів Деревянко В.М. " Використання ІКТ в навчально - виховному процесі у початкових класах."
Тема. Життя і творчість Грицька Бойка.
Г. Бойко « Як невдаха виступав». Скоромовки.
Мета; Ознайомити учнів з творчістю Г. Бойка; вчити читати гумористичні твори, визначати морально – етичні проблеми,висвітлені в них; формувати життєву компетентність учнів, вміння робити висновки, висловлювати власну думку, збагатити знання дітей про авторські вірші та малі жанри для дітей; розвивати творчі літературні здібності учнів, зв’язне мовлення; виховувати почуття осуду до негативних рис людської вдачі,прагнення до виховання в собі позитивних рис.
Тип уроку: засвоєння нових знань, особистісно орієнтований.
Обладнання: портрет Г. Бойка, збірки його творів для дітей, картки з завданнями для групової роботи, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Стали, дітки, всі рівненько.
Посміхніться веселенько.
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
ІІ. Мовна розминка
1. Дихальні вправи
-Зараз ми з вами виконаємо деякі дихальні вправи, для того, щоб потренувати наші легені.
Вдихнули повітря носиком і видихнули теж через носик. (2-3рази)
-А тепер вдихнули глибоко через ротик, на повні легені і видихнули теж через ротик. (2-3 рази)
- Що вам нагадує видихування повітря через ротик? (Ніби надуваємо кульки або мильні бульки)
- Давайте попробуємо уявити собі, що ми видуваємо мильні бульки, разом з ними всі наші страхи перед уроком. Згода ?
2. Доповнюйте, читайте
Шура, як весна … зима
Кожушок в мішок … настала,
А як знов прийшла… нема
До мішка, а там… сховала
Залишилось… пушок
Трішки шкіри та .. . небагато
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Наш урок сьогодні незвичайний. На ньому будуть сміх, жарти, веселощі, посмішки, хороший настрій. А подарує їх нам творчість майстра веселого цеху.
- А відгадати ім’я та прізвище автора допоможе нам кросворд.
- Дайте відповідь на запитання. (Опис предметів, подій, явищ, які слід розпізнавати за певною ознакою. Загадки.).
-
1. Я блискуча, гостренька, 8. В оркестрі
Маю вічко маленьке. Поважають -
За собою несу Та б’ють мене,
Довгу-довгу косу. Як грають.
(Голка). (Барабан)
2. Шерсть гладенька 9. Я неначе віз,
І м’якенька, Тільки без коліс.
Спинка гнеться, По воді я їду -
Хвостик в’ється – Не лишаю сліду.
Тільки лапки А перевернуся -
Цап – арапки! Зразу утоплюся.
(Котик) (Човен)
3. Невеликі дві хатини, 10. Довгі ноги
В них м’які і теплі стіни. Скік та скік…
По п’ять братиків малих Ми погнались -
Прожива в хатинах тих. Він утік…
(Рукавички) (Зайчик)
4. Одежин багато маю… 11. Борознить
Така в мене вдача, Океан,
Що хто мене роздягає – З голови
Той частенько плаче. Б’є фонтан.
(Цибуля) (Кит)
5. Без рук, а з ногами, 12. В небі я труджуся -
Без ребер, а з боками. Знає мене кожний.
І спинка міцна є. Я на всіх дивлюся -
А голови немає. На мене ж – не можна.
(Стілець.) (Сонце)
6. дуже я потрібна всім –
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.
7. Залізний кінь,
Фарбований
І гумою підкований.
Те
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Автор прочитаної веселинки – відомий український дитячий поет, гуморист Грицько Бойко. Твори, написані цим поетом, об’єднує добрий гумор, розуміння дітей.
Сьогодні ми ознайомимось з біографією поета.Будемо працювати над його гумористичними творами.Але ці твори не тільки веселі . смішні, а й повчальні. Тому під час роботи ми будемо міркувати, висловлювати свою думку і визначати, чому ж вони нас вчать.
1. Вправа «Очікування»
Що ви очікуєте від уроку? ( учні називають свої очікування)
А тепер звіримо:
- Хочу навчитися гарно читати;
- Хочу поповнити словниковий запас слів;
- Хочу дізнатися про вчинки героїв творів Г. Бойка
ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу
1. Робота над віршем Г.Бойка «Як невдаха виступав».
1.Передбачення змісту вірша.
- Як ви розумієте значення слова « невдаха»?
- Чи можна за заголовком визначити про що йтиметься у вірші?
2. Словникова робота.
Пояснити вислови:
не має слуху, горлав щодуху, сцену ледь не рознесли, з місць усі зірвались
3. Показове читання вірша підготовленим учнем .
- Від чийого імені ведеться розповідь?
- Чи талановитим співаком був оповідач?
- Де ви зробите найбільшу паузу під час читання?
- Прочитайте вірш, передаючи захоплення мовця своїми « успіхами».
4. Виразне читання вірша учнями .
5. Аналіз твору.
- Як змінювався настрій співака від початку виступу і до його завершення?
- Які рядки вказують на те, що « співак» зрозумів свою «невдачу»?
- Над чим примусив замислитись?
2. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
3. Опрацювання скоромовки Г. Бойка « Лелі»
Що таке скоромовка?
1) Гра «Бджілка» самостійне напівголосне читання скоромовки учнями.
- Яке слово ви додали?
- З яким словом воно римується?
2) Читання скоромовки напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело і сердито.
3. Робота в групах (диференційовано).
1. Завдання для груп.
Ⅰ група.
Визначити, які якості повинна мати людина, щоб її поважали.
Ⅱ група.
Переробити історію так, щоб хлопчик став позитивним героєм.
Ⅲ група
Скласти питання до статті про Г. Бойка і дати на них відповідь.
4.Визначення головної думки віршів.
-Ці вірші вчать бути винахідником.
-Ці вірші вчать бути чемним, вихованим
-Яке з прислів’їв підходить до віршів.
Слово чемне кожному приємне.
Все добре переймай, а злого – уникай.
V. Підсумок уроку. Релаксація.
- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
- Які за характером вірші Г. Бойка?
- Що спільного у цих віршах?
- Які поради ви дали б героям творів?
- Які почуття викликав у вас наш урок?
. Домашнє завдання. Ознайомитись з веселинками, скоромовками, загадками Г. Бойка