Комунальний заклад "Верхньотерсянська загальноосвітня школа I-III ступенів" Гуляйпільської районної ради Запорізької області

 





Вісті з уроків

Зміст сторінки

1. 28.01.2016 р. Урок природознавства у 1 класі. Класовод Левченко В.В.

2. 28.01.2016 р. Урок природознавства у 3 класі.Класовод Домашенко Л.І.

 

28.01.2016 р. Молода талановита вчитель початкових класів Левченко В.В. запросила вчителів початкових класів на відкритий урок. Урок підготовлений майстерно, вчитель використала інноваційні тезнології: ігрову, ІКТ, елементи проблемного навчання. Першокласникам сподобалось знаходити на карті України свій край, своє село, надписувати свою адресу на конверті. Всі з радістю отримали подарунки - медальки " Я -українець"

 

1 клас  Класовод Левченко Віта Володимирівна

 

Тема уроку: Місце, де я живу. Твій рідний край. Твоя адреса.

Мета:

навчальна: сформувати уявлення про українське суспільство, ознайомити учнів з довкіллям, місцем, в якому вони живуть;

розвивальна: розвивати пошуково-дослідницькі уміння, спостережливість, зв’язне мовлення;

виховна: сприяти формуванню патріотичних почуттів, любові до рідної землі, виховувати повагу до діяльності дорослих, викликати інтерес до пізнання рідного краю.

 

Очікувані результати:

у кінці уроку учні повинні знати:

-         назву країни, території, села, де живуть;

-         наймиліші куточки села, в якому проживають;

-         адресу знаходження села;

у кінці уроку учні повинні вміти:

-         коротко пояснювати, чому рідна земля є найкращою;

-         встановлювати складові України: місце, де народились, міста (Запоріжжя, Гуляйполе), родина, друзі;

-         позначати на карті елементи своєї адреси.

Обладнання: ілюстративний матеріал «Моя Україна»; фотографії рідного села; «Пісня про рідне місто»; малюнки «Моє улюблене місце в рідному селі», медалі «Я - українець», конверти, карта України, підручники рідного краю.

Хід уроку

І. Організаційний момент: створення психологічної обстановки для роботи

Подивилися на мене,

Усміхнулися усі:

Всі готові до роботи,

Всі бадьорі, молодці!

Девіз уроку:

Думати – швидко

Виконувати – чітко

Творчо – працювати

Каліграфічно – писати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Людина без Батьківщини – як соловей без пісні.

Чому так говорять?

Чому нам важливо знати про себе? ( Бо ми повинні знати про місце і територію, де проживаємо?

Слухання вірша П.Воронька.

Завдання: прослухати уважно вірш, пояснити, чому журавель так відповів?

Облітав журавель сто морів, сто земель.

Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

- Де найкращая земля?

Журавель відповідає:

-         Краще рідної немає!

-         Чому так відповів журавель?

Чому так говорять?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.     Оголошення теми, мети уроку

Діти, вам цікаво дізнатись, як називається та земля, де ви народились? Сьогодні, під час нашої подорожі, ми дізнаємось:

-         як називається країна,  територія, село,  де ми живемо;

-         чому ця земля для нас мила та вивчимо адресу нашого місця проживання, щоб коли ви поїхали навчатись, могли додому написати листа.  

28.01.2016 р. 

Природознавство 3 клас.Класовод: Домашенко Л.І.

Тема: Тварини. Різноманіність тварин.

Мета: Узагальнити і поглибити знання учнів про тваринни світ.Розвивати уміння спостерігати, логічно мислити, формувати висновки, представляти результати своїх досліджень. Сприяти вихованню любові до природи,тварин, почуття бережного відношення до світу, який нас оточує.

Тип уроку: урок-проект.

Учні класу були поділені на творчі групи і підготували презентації  про тварин(Релушко І., Землянко Я.), прислівя, приказки, загадки про тварин (Шаповал Т., Шинкаренко І.,). Домашенко Л.І. запропонувала творчі завдання , завдання тестового характеру, нею були підготовлені узагальннючи таблиці, за якими учні включились у процес підведення підсумку уроку. Майстерність вчителя сприяла включенню в роботу всіх дітей класу.